« Tagasi

Kuidas tõsta oma kodulehe positsiooni otsimootorites?

Kodulehe positsiooni tõstmine otsimootorites on omaette teadus ja isegi eraldi majandusharu – SEO. Siin on alustuseks mõned lihtsad näpunäited.

Veendu oma kodulehe sisu kvaliteedis

Veendu, et su kodulehel on ainulaadne ja kvaliteetne sisu, mis on kasulik teistele inimestele. Su sisu peab olema inimeste jaoks mingil moel oluline ja hästi korraldatud. Otsimootorid suudavad väga hästi tuvastada sisu, mis on ebakvaliteetne, aegunud või dubleeritud.

Hangi kvaliteetseid linke oma kodulehele

Veendu, et muudel asjakohastel kodulehtedel oleks lingid su kodulehele. Mida enam kvaliteetsed ja asjakohased lehed su kodulehele viitavad, seda kõrgemal positsioonil see otsimootorite paremusjärjestuses on. Seda seetõttu, et otsimootorid määravad su kodulehe populaarsuse ja kvaliteedi sissetulevate linkide põhjal. Palu oma partneritel ja alaliitudel lisada link su kodulehele, aga ära kunagi tasu selle eest, kuna otsimootorid peavad seda petmiseks, mille eest võidakse karmilt karistada.

Värskenda korrapäraselt oma kodulehe sisu

Lihtsaim viis seda teha on ajaveebi või uudiste jaotisega, kuhu postitad viimased uudised, teabe ja nõuanded. Otsimootorites on lihtsam kõrgemale positsioonile jõuda, kui su sisu on värske ja inimeste jaoks väärtuslik.

Ole nähtav ühismeedias

Kui inimesed räägivad sinust Twitteris või Facebookis, võib see paraneda su võimalusi ilmuda Google'is kiiremini ja kõrgemal positsioonis. Et saavutada positsioon ühismeedias, tegutse ja ole nähtav suhtlusvõrgustikes. Mida rohkem jälgijaid, seda suurem su nähtavus.

Õpi tundma SEOd ja kasuta selle tehnikaid

SEO (Search Engine Optimization ehk otsimootoritele optimeerimine) on veebiturunduse üks nurgakividest. Kui soovid, et su koduleht saavutaks otsimootorites edu, pead õppima tundma ja kasutama põhilisi SEO-võtteid. Mozellol on kõik, mida vajad SEO tarbeks, sul tuleb vaid SEOd kõigepealt tundma õppida. Siin on mõned materjalid.

Kui need tunduvad liiga keerukad, palka endale abiline

Ise veebiturundust tehes säästad kindlasti palju raha, sest professionaalsed veebiturundusteenused on kallid, kuid need nõuavad ka palju aega ja vaeva. Kui sa ei taha või sul ei ole aega õppida ja teha ise veebiturundust, võid palgata professionaalse veebiturundusfirma või SEO-nõustaja.

Seotud teemad

« Tagasi